0News

Articles | Parafie-Ratajskie

Articles: Zmiany duszpasterskie w ratajskich parafiach

Contributed by krzysztofsz on Jun 17, 2015 - 10:26 AM

Parafie-Ratajskie

Jak co roku, w okresie wakacyjnym dochodzi do rotacji kapłanów w parafiach. W tym roku kilka zmian dotyczy także parafii z Rataj.
Z parafii pw. Chrystusa Najwyższego Kapłana (os. Lecha) odchodzi ks. Łukasz Lewandowski, a jego miejsce z dniem 25 sierpnia zajmie ks. Szymon Nowicki.
Z kolei parafię pw. Nawiedzenia NMP (os. Bohaterów II Wojny Światowej) opuszcza ks. Jakub Turek, a na jego miejsce z dniem 25 sierpnia został skierowany ks. Piotr Szkudlarek.
Zmiana nastąpi także w parafii pw. Św. Łukasza (os. Rusa). Pracujący w ramach pomocy duszpasterskiej ks. Adrian Bączyński z dniem 1 lipca zostanie zastąpiony przez ks. Marka Nowaka, który został także mianowany kapelanem Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Poznaniu. Ksiądz Nowak był wikariuszem w parafii pw. Św. Rocha. Jego miejsce z dniem 25 sierpnia zajmie ksiądz Łukasz Lewandowski, który pracował do tej pory na os. Lecha.
Z parafią pw. Św. Marka Ewangelisty (os. Czecha) pożegna się ks. Dawid Szymański. 25 sierpnia zastąpi go ks. Wojciech Pieczyński. Tego samego dnia nowym wikariuszem parafii pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewngelisty (os. Orła Białego) zostanie ks. Wojciech Nowicki.

Footnote: Źródło: www.archpoznan.pl