0News

Articles | Kulturalne

Articles: Ferie zimowe z robotami

Contributed by agnieszkam on Jan 05, 2013 - 09:13 PM

Kulturalne

W ferie zimowe w Poznaniu odbędą się zajęcia na których dzieci w wieku od 5-7 i 8-12 lat mogą nauczyć się budować i programować roboty.
Twójrobot.pl zaprasza na niesamowite półkolonie z robotami! Warsztaty są dla wszystkich, którzy chcą poznać świat robotyki i jednocześnie świetnie się bawić. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności, wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego.

Zajęcia są w formie 3-dniowych półkolonii z wyżywieniem, podczas których powstaną roboty zdolne do wykonywania najtrudniejszych zadań!
Jak wyglądają zajęcia?
Każdego dnia dzieci zbudują 2 roboty z zestawów Lego Mindstorms NXT (grupa 8-13 lat) lub z części RoboKids (grupa 5-7 lat) i nauczą się je programować, czyli ożywiać. Aby „ożywić robota" kursanci uczą się pisać specjalny program na komputerze, a następnie po wgraniu go do robota, można już zacząć zabawę ze swoim dziełem.
Ze zbudowanymi konstrukcjami dzieci mają organizowane konkursy prowadzone przez naszych doświadczonych animatorów. Kursanci na warsztatach nie tylko zdobędą nowe umiejętności, ale także będą mieć okazję do wspaniałej zabawy w grupie rówieśników.
Grupa młodsza (5-7lat) pracuje na zestawch Robo-Kids, które programuje się poprzez specjlane karty z gotowymi programami. Młodsze dzieci 5-7lat nie programują robotów na komputerze bo są na to za małe.

Z całą pewnością warto zainwestować w rozwój swojego dziecka. Kto wie, może robotyka stanie się jego pasją i za kilka lat to właśnie jego robot będzie badał powierzchnię Marsa. Kursy przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat i 8-13.

Kursy w Poznaniu odbywają się na Starołęce, Grunwaldzie i Ratajach.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę internetową oraz do kontaktu:
www.TwojRobot.pl, tel. 513-045-846

Footnote: Źródło: Informację dostarczyła Kamila Kutuć