0O serwisie Rataje.com.pl:


Serwis RATAJE.COM.PL oficjalnie ruszył 18 maja 2006 r. z myślą o dostarczaniu wszystkim mieszkańcom poznańskich Rataj informacji dotyczących ich okolic, osiedli, bloków, podwórek, a mówiąc krótko w gwarze poznańskiej – ich ,,fyrtla”.

Pomysłodawcami serwisu są mieszkańcy Rataj, którzy społecznie podjęli się tego wyzwania! Redakcję tworzą głównie młodzi ludzie - studenci i absolwenci. Idea założenia portalu narodziła się latem 2005 r. a już jesienią przystąpiliśmy do prac nad jego uruchomieniem.

Poprzez portal RATAJE.COM.PL chcemy jednak docierać zarówno do młodych mieszkańców Rataj, ale także osób w wieku średnim oraz starszym.

Uważamy, że powstanie pierwszego tego typu w naszym mieście internetowego serwisu informacyjnego poświęconego wydarzeniom z jednej dzielnicy jest bardzo ważne! Chcemy bowiem, aby każdy nasz Czytelnik mógł wiedzieć, co aktualnie dzieje się na Ratajach, zarówno jeśli chodzi o codzienne wydarzenia z naszych osiedli, placów, ulic m.in. w sprawie rożnych inwestycji, zmian, remontów, ale także miał szybki dostęp do informacji z wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych czy sportowych.

Chcemy wreszcie by nasz serwis mógł integrować naszą ratajską społeczność. Stąd też jesteśmy otwarci na współpracę z każdym z mieszkańców, który chciałby w wolnych chwilach współredagować serwis RATAJE.COM.PL pisując teksty dotyczące tego co dzieje się wokół nas lub dzieląc się również swoimi spostrzeżeniami i propozycjami, które moglibyśmy z czasem przekazywać np. ratajskim samorządom pomocniczym oraz władzom miasta.

Jesteśmy także otwarci przy redagowaniu portalu na współpracę z różnymi instytucjami z naszej dzielnicy oraz stowarzyszeniami społecznymi.

Liczymy, że w ten sposób moglibyśmy stworzyć swoistą sieć korespondentów, dzięki czemu serwis zyskiwałby świeże informacje docierające do możliwie jak najszerszej grupy naszych mieszkańców!

Wasza pomoc oraz propozycje i uwagi są niezbędne jeżeli nasz ratajski serwis ma odgrywać zakładaną rolę na rzecz mieszkańców. Zapraszamy do lektury i współpracy!

Marek Sternalski, Mariusz Wiśniewski wraz z Zespołem Redakcyjnym

Kontakt:

Marek Sternalski marek.sternalski(at)rataje.com.pl

Mariusz Wiśniewski mariusz.wisniewski(at)rataje.com.plZdjęcie Redakcji Portalu RATAJE.COM.PL

Stoją od lewej: Agnieszka Matysiak, Radosław Kijak, Paulina Zagrodzka, Mariusz Wiśniewski, Katarzyna Podzerek, Alicja Wojciechowska, Michalina Szeliga i Marek Sternalski.

Na zdjęciu nie ma: Magdaleny Trzpil, Grzegorza Jury i Łukasza Bartoszewskiego.

Fot.: Natalia Szwarc.